Programování

Pár článků o mém programování aneb co jsem si sám vyzkoušel

MagicLED + Arduino NANO

MagicLEd je novinka mezi oblíbenými barevnými LED pásky. Jedná se o adresovatelné nebo také digitální LED pásky, kdy v každé diodě je integrovaný čip WS2812, který dokáže ovládat v celém LED pásku každou diodu zvlášť. Nejenom, že dokáže přiřadit jaékoliv diodě v pásku v jakoukoliv bazvu z 16 miliónů, ale také umí přesně adresovat jaká dioda má být rozsvícena či zhasnuta.

(více→)

Arduino NANO

Arduino NANO v3.0 je velmi malý , ale zato velmi mocný nástroj. Jednoduše napíšete program v jazyce WIRING (podobný C++) , jedním kliknutím odešlete přes USB do Vašeho Arduina a do 10 minut máte hotový projekt !!!. Programovací prostředí obsahuje v sobě programátor, spoustu knihoven již vyřešených úloh (např. knihovny pro LCD displej Vám usnadní natolik práci z programováním, že Vám stačí pouze instrukce:

lcd.print("Hello World");

(více→)

Arduino jako ISP programátor

ARDUINO jako programátor pro levné a malé ATtiny45/85

Tento tutoriál vám ukáže, jak naprogramovat AVR procesory ATtiny45 a ATtiny85 pomocí softweru a hardweru Arduino. ATtiny45 a ATtiny85 jsou velmi malé (8mi pinové) a velmi levné (GME 48,- kč) AVR mikroprocesory, které jsou vhodné pro běh jednoduchých programů. Jsou téměř totožné, pouze ATtiny85 má dvakrát větší pamět než ATtiny45, a proto může mít složitější programy.

ATtiny mají interní oscilátor, takže k rozeběhnutí stačí velmi málo externích součástek!!!

(více→)